6 listopada 2013

HandMade: drewniane podstawki pod kubek? czemu nie:)


Cześć Dziewczyny

Ostatnio poszukiwałam drewnianych podkładek pod kubek, w moim przypadku kawy. Ale nie takich jakie są najczęściej dostępne na rynku (kwadratowe, lakierowane, z wzorami). Ja chciałam te naturalne, z drewna.

Moje poszukiwania w internecie zakończyły się kiedy zobaczyłam, ile ktoś kto je sprzedaje sobie za nie życzy. I powiedziałam sobie "o NIE" zrobię je sobie sama :) Poszukiwania materiału trochę trwały, będąc na grzybach w lesie chciałam wynosić już grube, pocięte już przez drwala gałęzie, i kiedy miałam ich już tyle, że ledwo mogłam je utrzymać, mój P na mnie spojrzał karcącym wzrokiem i usłyszałam tylko " chyba sobie żartujesz, nie mamy gdzie tego składować", byłam jak dziecko, któremu zabrano cukierka. Niestety, wróciłam do domu z niczym :)

Ale nie mogłam na tym poprzestać :) więc całkowicie przypadkiem w Carrefourze, było
dostępne drewno do kominka - "Eureka". Wybrałam te w których było najwięcej całego drewna (brzoza), mój P oddał do stolarza na pocięcie i MAM swoje wymarzone podkładki :)

I jak? Chcecie zobaczyć?Tak?!Proszę :)

I oto "One":

Na tym zdjęciu drewno jeszcze było wilgotne, dlatego w środku jest żółtawe.
Drewno szybko zaczęło wysychać, więc po 2 dniach zaimpregnowałam je olejem - najlepszy olej lniany, dzięki nie mu drewno oddycha, nie chłonie wilgoci, nie rozwijają się w podkładce bakterie. Poniżej zdjęcia jak wyglądało przed i jak po impregnacji.

Buziaki,

5 komentarzy:

  1. Ależ przepiękne ! Chcę je !!

    OdpowiedzUsuń
  2. No genialne :).. Nie mogę się doczekać aż zobaczę je osobiście :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Świetny pomysł! Wyglądają niesamowicie :)

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli spodobał Ci się post, miło mi będzie jak podzielisz się swoją opinią :))